تاریخ امروزاسفند ۱۰, ۱۳۹۹

چرا در کلاس دوران بارداری شرکت کنیم؟

مادر باردار عزیز آیا تصور میکنید که می شود
به راحتی به جایی بروید که ادرس ان را نمیدانید؟
هیچ اطلاعات علمی دقیق و درستی از آن ندارید؟
آیا اگر چنین کاری بکنید امکان رسیدن شما به مقصد و بی خطر بودن راهی که انتخاب کردید چقدر می باشد؟
اگر ندانسته بدون اطلاع از ادرس صحیح مقصد طبق راهنمایی یا صحبت های یک فرد کم اگاه یا غیر معتمد به مسیری بروید، فکر نمی کنید در مسیر رسیدن به مقصد با کلی معضل و مشکل رو به رو خواهید شد؟
مگر نه اینکه ما برای انجام موفقیت امیز همه امور زندگی به آموزش نیاز داریم اموری مانند آشپزی، شیرینی پزی، سفره آرایی، همسر داری، کاربا کامپیوتر، رانندگی و گلساری قالیبافی و ……
چطور تصور می کنید برای داشتن یک دوران بارداری سالم و با آرامش و زایمان راحت و ایمن، رشد سالم جنین در رحم، و خروج و تولد سالم نوزاد دلبندتون و شیردهی موفق نیازمند آموزش نیستیم؟

تحقیقات علمی نوین مامایی نشان داده است که ترس و نا اگاهی مادر باردار از یک سو باعث افزایش استرس و دلهره مادران در طول مدت بارداری شده است و اثرات مخرب و غیر قابل جبرانی می تواند بر سلامت مادر و جنین- نوزاد در آینده داشته باشد.
از سوی دیگر نا آگاهی مادر موجب انتخاب سبک زندگی غیر سالم و تشدید مشکلات بارداری و عوارض جسمی و روانی مادر خواهد شد
ناراحتی هایی نظیر تهوع استفراع، بی خوابی و رشد ناکافی جنین و و کاهش وزن و رشد جنین را موجب شود
شرکت در کلاس های دوران بارداری علاوه بر انجام نرمش های خاص بارداری، با یادگیری تکنیک هایی که پیشگیری می کند از کمردرد پادرد و تنگی نفس بی خوابی، سو تغذیه و عوارض دیگر مادر موجب اصلاح سبک زندگی و حفظ بارداری شما در محدوده طبیعی می باشد

سلام به همه مامان های باردار گل و پدرهای مهربان. من شعله فراهانی - کارشناس ارشد مامایی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران در خدمت شما و در کنار شما هستم تا با یاری و همراهی همدیگر یک دوره بارداری با آرامش، بدون استرس و در بهترین حالت سلامت روانی و جسمی را داشته باشید و در نهایت به رشد و تولد یک نوزاد قوی، شاد و سالم در رحم خود کمک کنید و با خواست خدا زایمانی ایمن، کم عارضه، خوشایند و بسیار خاطره انگیز را تجربه کنید.

یک نظر

  1. مامان فاطمه ثنا پاسخ

    شرکت در کلاس های بارداری علاوه بر آمادگی و اطلاع رسانی برای من شادی و انرژی هم به همراه داشت از مربی خوبمون ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *