خانه / سلامت در بارداری / نرمش در بارداری

نرمش در بارداری

انجام نرمش در بارداری نه تنها موجب حفظ زیبایی و سلامتی مادر باردار می شود بلکه باکمک به نرم شدن مفاصل و افزایش قدرت و حالت انعطاف پذیری عضلات نهایتها به زایمان راحت شما منجر می شود انجام تمرینات نرمشی هم چنین موجب خنثی شدن فشار رحم سنگین وارد شده بر ستون فقرات مادر، ناحیه کمر و استخوان حاجی- ساکررم و کتف ها عضلات شانه می شود.

image
دو نرم یا راه رفتن در حالتی که بالاتنه کشیده و شانه ها رها است البته با کفش مناسب ورزشی و در هوای تمیز، در وضعیت بدنی مناسب بهزمهنی کشیده بودن بالا تنه و جلو ندادن شکم و گود نکردن کمر و …. که در کلاس عملا آموزش داده می شود.

image

 

بدترین کار در بارداری زندگی بی تحرک مادر است زیرا ماندن مدام در یک وضعیت و انجام کارها در حالت های ناصحیح، باعث گرفتگی و خشکی عضلات بدن و همراه با افزایش ودن رحم و شل شدن دیواره عروق باعث ماندن هون و مایع بین بافتی در اندام تحتانی و کاهش خونرسانی به عضلات بدن و خشکی مفاصل. کسالت، خستگی و کشیدگی در اندام های محتلف بدن مادر که در نهایت با افزایش فشارها و پیشرفت بارداری موجب شل شدن حتی افتادگی بافت های رحم، واژن مثانه، رکتوم و افزایش آسیب به ستون فقرات کمری و سایر نقاط بدن می شود.
image
پا اندازه عرض شانه باز باشد مطابق عکس نرم نشسته و نفر دیگر دست های شما را گرفته و به طرف خود نرم می کشد و شما مقاومت کنید کمی وزن را عقب نگهدارید یک کشش خوب و لذت بخش در شانه ها کتف و عضلات پشت و پاها حس میکنید.
</p> <p>image

همچنین ببینید

بيبی چک - خطاهای معمول در نحوه انجام تست بارداری در منزل را ميدانيد؟

بیبی چک – خطاهای معمول در نحوه انجام تست بارداری در منزل را میدانید؟

دلایلی که موجب پاسخ خطای بیبی چک می شود: ?مواقعی که خانم باردار نیست ، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *