تاریخ امروزدی ۲۸, ۱۴۰۰

نرمش در بارداری و اهمیت آن برای سلامت مادر و نوزاد

انجام نرمش در بارداری نه تنها موجب حفظ زیبایی و سلامتی مادر باردار می شود بلکه باکمک به نرم شدن مفاصل و افزایش قدرت و حالت انعطاف پذیری عضلات نهایتها به زایمان راحت شما منجر می شود انجام تمرینات نرمشی هم چنین موجب خنثی شدن فشار رحم سنگین وارد شده بر ستون فقرات مادر، ناحیه کمر و استخوان حاجی- ساکررم و کتف ها عضلات شانه می شود.

روش های نرمش در بارداری و اهمیت آن برای سلامت مادر و نوزاد

 

image
دو نرم یا راه رفتن در حالتی که بالاتنه کشیده و شانه ها رها است البته با کفش مناسب ورزشی و در هوای تمیز، در وضعیت بدنی مناسب بهزمهنی کشیده بودن بالا تنه و جلو ندادن شکم و گود نکردن کمر و …. که در کلاس عملا آموزش داده می شود.

image

 

بدترین کار در زمان بارداری زندگی بی تحرک مادر است زیرا ماندن مدام در یک وضعیت و انجام کارها در حالت های نا درست، باعث گرفتگی و خشکی عضلات بدن و همراه با افزایش ودن رحم و شل شدن دیواره عروق باعث ماندن هون و مایع بین بافتی در اندام تحتانی و کاهش خون رسانی به عضلات بدن و خشکی مفاصل یشود.

کسالت، خستگی و کشیدگی در اندام‌های محتلف بدن مادر که در نهایت با افزایش فشارها و پیشرفت بارداری موجب شل شدن و حتی افتادگی بافت های رحم، واژن، مثانه، رکتوم و افزایش آسیب به ستون فقرات کمری و سایر نقاط بدن می‌شود.

نرمش در بارداری و اهمیت آن برای سلامت مادر و نوزاد
پا اندازه عرض شانه باز باشد مطابق عکس نرم نشسته و نفر دیگر دست‌های شما را گرفته و به طرف خود نرم می‌کشد و شما مقاومت کنید کمی وزن را عقب نگهدارید یک کشش خوب و لذت بخش در شانه ها کتف و عضلات پشت و پاها حس می‌کنید.

نرمش در بارداری

با نرمش در زمان بارداری به شما مادران عزیز و دوست داشتنی این امکان را می‌دهد تا امنیت بدن خودتان را افزایش دهید و در کنار این امنیت انعطاب پذیری بدن خودتان را افزایش دهید تا از خشکی عضلات و دیگر موارد جلوگیری کند. در کلاس بارداری به تمام این موارد توجه شده و شما مادر عزیز با خیال راحت میتوانید در این کلاس شرکت کنید تا بدون نگرانی زیر نظر یک استاد خوب دوران بارداری خود را سپری کنید.

اشتراک‌گذاری

سلام به همه مامان های باردار گل و پدرهای مهربان. من شعله فراهانی - کارشناس ارشد مامایی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران در خدمت شما و در کنار شما هستم تا با یاری و همراهی همدیگر یک دوره بارداری با آرامش، بدون استرس و در بهترین حالت سلامت روانی و جسمی را داشته باشید و در نهایت به رشد و تولد یک نوزاد قوی، شاد و سالم در رحم خود کمک کنید و با خواست خدا زایمانی ایمن، کم عارضه، خوشایند و بسیار خاطره انگیز را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *